|
ПАМЕТ -
Интервю
|
|
Написано от Христо Христов
|
|
Четвъртък, 12 Декември 2013 19:03 |
|
Сподели  Сайтът desebg.com публикува част 2 от интервюто с председателя на комисията по досиетата (2001-2002) и депутат от СДС в 38-то Народно събрание Методи Андреев. В него той коментира как може да се преодолее афиширания с неотдавнашния общ митинг съюз между БСП и ДПС, както и защо при управлението на Обединените демократични сили не беше прекъснат порочния модел, обслужващ интересите на олигархията в България.
В част 1 Методи Андреев отговоря на въпроси, свързани с поредния опит за закриване на комисията по досиетата, поискано от бивши кадрови офицери на ДС, идея „прегърната” от БСП.
Твърдите, че съюзът между БСП и ДПС е много сериозно предизвикателство пред фрагментираното дясно политическо пространство. Защо?
– Защото както и да управляват, каквито и грешки да правят двете партии винаги могат да съберат около 1 млн. – 1 млн. и 200 хиляди избиратели. Това са все още носталгично настроени възрастни хора и такива с по-нисък образователен ценз, бедни хора, които се поддават на внушение. Видяхме ги на общия митинг на БСП и ДПС, хора, които не знаеха за какво са извозени там. Но така или иначе, сигурният електорат на БСП и ДПС е факт. За да се разбие тази нагла политическо-олигархическа, грабителска конструкция има само един път.
|
|
продължава>
|