|
Рубрики -
Коалиция на гражданите
|
|
Написано от Христо Христов
|
|
Сряда, 13 Ноември 2013 22:53 |
|
Сподели 
МВР постави собствената си централна града в София днес под невиждана полицейска блокада за няколко часа следобед, след като студенти и университетски преподаватели предприеха масово подаване на сигнали в приемната на министерството за проявеното полицейско насилие от предния ден по време на студентските протести около парламента.
Централата на министерството на ул. „6-ти септември” 29 в столицата, не е поставяна под подобна полицейска обсада дори по време на протестите през есента на 1989 г., през 1990 г. или 1997 г.
Толкова полиция и жандармерия не беше изсипана дори през 2002 г., когато на гърба на МВР на ул. Шишман" пред 7-то училище "Свети Седмоцисленици" в колата си беше взривена дистанционно аптекарката Христомира Атанасова.
Всички подстъпи към сградата вчера бяха блокирани в продължение на близо 3 часа от многобройни служители на жандармерията и полицията.
Протестиращите университетски преподаватели и студенти бяха изтикани в градинката пред църквата „Свети Седмочисленици”, където бяха принудени да се наредят на опашка пред кордон полицаи, за да могат да си внесат сигналите си в приемната на МВР, намиращата се на 150 метра от мястото.
|
|
продължава>
|
|
|
Рубрики -
Коалиция на гражданите
|
|
Написано от Христо Христов
|
|
Вторник, 12 Ноември 2013 22:36 |
|
Сподели  Между 19 и 21.30 ч. тази вечер фронталната страна на Народното събрание остана без металните заграждения и протестиращите срещу кабинета Орешарски и мафията в България застанаха лице срещу лице с кордоните от жандармерия, полиция и охранителни части от МВР.
След като днес през деня полицаите неколкократно употребиха насилие срещу окупиралите парламента студенти и окървавиха протеста им, вечерта служителите на вътрешното министерство, струпани около парламента не бяха толкова агресивни и оставиха протестиращите да издърпат част от металните заграждения, въпреки че сградата на парламента беше опразнена от депутатите часове по-рано.
Предпазните съоръжения бяха отместени едно по едно под възгласите „Оставка”, „Пазите престъпници”, „Червени боклуци”, „Мафия”, „Вие сте позор: оставка и затвор”.
|
|
продължава>
|
|
Рубрики -
Коалиция на гражданите
|
|
Написано от Държавна сигурност.com
|
|
Вторник, 12 Ноември 2013 16:14 |
|
Сподели Непредизвикана агресия в част от полицейските служители около сградата на Народното събрание доведе до окървавяване на студентския протест днес.
В неколкократни опити да се разбие блокадната около парламента се стигна до сблъсъци между служители с униформи си, студенти и граждани, подкрепящи протеста.
Началото на окупацията на Народното събрание в 10.30 ч. сутринта не предвещаваше, че ще се стигне до полицейски ексцесии и ненужна агресия.
Веригата студенти пред парламента скандираха „Оставка”, а към сградата летяха яйца, домати и парчета тикви.
Вътре управляващите избираха зам.-председател на Народно събрание на мястото на освободения Христо Бисеров, разследван за пране на пари.
Малко преди 12 ч. до сблъсък се стигна между полицаи и протестиращи студенти. Проблемно за униформените се оказа присъствието на няколко пейки, поставени от студентите на паветата.
|
|
продължава>
|
|
Рубрики -
Коалиция на гражданите
|
|
Написано от Държавна сигурност.com
|
|
Вторник, 12 Ноември 2013 09:25 |
|
Сподели  Близо 100 преподаватели, подкрепящи протеста на студентите, изпратиха в понеделник (11 ноември 2013 г.) отворено писмо до лидера на БСП и ПЕС Сергей Станишев, в което изразиха несъгласието си с твърдението му в ефира на Нова телевизия, че днешните протести на студентите му напомняли тези от 1990 г., след които дошъл на власт СДС и ликвидирал селското стопанство.
„Това, което наблюдавам ми напомня етапи, през които вече сме минали и които не са донесли честно казано нищо добро, и са част от разочарованието от прехода. Защото нека си спомним – след първите окупации и студентски стачки – 1990-1991 година какво настъпи? Управлението на СДС и разбиването на селското стопанство. Разпарчетосването на земята, унищожаването на кооперациите”, бяха точните думите на Станишев.
В интервюто той допълни, че при втората вълна от протести през 1997 г. последвала приватизация, от която мнозина останали разочаровани.
|
|
продължава>
|
|
Рубрики -
Коалиция на гражданите
|
|
Написано от Държавна сигурност.com
|
|
Петък, 08 Ноември 2013 11:41 |
|
Сподели  Недопускането на сътрудници на бившите комунистически служби на ръководни държавни постове да залегне като условие в новия обществен договор, който беше поискан във вторник от Ранобудните студенти.
Такава препоръка даде журналистът и основател на сайта desebg.com Христо Христов на протестиращите студенти в сряда (6 ноември 2013 г.) вечерта по време на продължилата над 3 часа дискусия, проведена аудитория 272 на окупирания Софийски университет „Св. Климент Охридски”.
Христо Христов и историкът Момчил Методиев бяха поканени от Ранобудните студенти да говорят за влиянието на Държавна сигурност през годините на прехода и за неосъществената лустрация в България.
„Политическите партии трябва да декларират, че ще имат политическата воля да не допускат повече назначаването на кадрови служители и агенти на комунистическите тоталитарни служби на ръководни държавни постове. Такова искане може да залегне в поискания от вас нов обществен договор, тъй в началото на прехода беше пропусната възможността за налагане на лустрация”, заяви Христо Христов в отговор на въпрос на студентите как може да се сложи край на порочната практика във властта да се избират и назначават хора, работили за репресивния апарат на БКП преди 24 години.
|
|
продължава>
|
|
|
|
|
<< Начало < Предишна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следваща > Край >>
|
|
Страница 8 от 18 |